nordal

Co charakteryzuje styl skandynawski?

Styl skandynawski przez ostatnie lata zyskał ogromne zainteresowanie wśród osób, które cenią sobie niepowtarzalne rozwiązania. Skandynawski styl przekonuje do siebie swoją prostotą, jasnymi barwami oraz swoistą więzią z przyrodą. Na przestrzeni ostatnich lat zyskał ogromną ilość zwolenników i marek takich jak Nordal, które oferują wiele pięknych produktów.

W wymienionych cechach skandynawskiego stylu dużą rolę odgrywa kolor biały, który z reguły uznawany jest za kolor chłodny. Zastosowane skandynawskie dodatki przełamują chłodną biel we wnętrzach, są to m.in: poduszki, narzuty, pledy itp. Te zaś występują w kolorach nawiązujących do natury. Również styl skandynawski cechują pojawiające się lampy z ciepłą barwą światła, które stwarzają sielski klimat. Często pomieszczenia urządzone w tym stylu mają przewagę mebli drewnianych, które w swojej formie są proste i bez jakichkolwiek udziwnień. Istotą stylu skandynawskiego jest jego nieprzemijające przywiązanie do natury. Więź z przyrodą przejawia się w nawiązywaniu do niej za pomocą barw, faktur, materiału, niekiedy zapachu, np. stosując różnego rodzaju olejki zapachowe.

Marka Nordal i inne skandynawskie propozycje

Nordal jest rodzinną duńską firmą założoną w 1991 roku. Artykuły oferowane przez tę markę charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, oryginalnym designem oraz różnorodnością barw. Niejeden sklep skandynawski posiada wysokiej jakości meble oraz dodatki tej marki.

Rynek stylu skandynawskiego posiada bogate zaplecze. Głównie dzięki firmom, które wytwarzają liczne produkty na potrzeby kupujących. Na takie zaplecze składają się skandynawskie meble do których można zaliczyć m.in: komody, krzesła, fotele, regały, kredensy oraz stoły. Oprócz wcześniej wspomnianej marki Nordal wymienić można, nie mniej dobre, inne profesjonalne marki działające w stylu skandynawskim i są to m.in.: Madam Stoltz, Dutchbone, Hubsch, House Doctor, Bloomingville, Broste Copenhagen oraz HK Living.