budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych

Mieszkanie w drewnianym domu dla wielu osób jest marzeniem. Łączone one w sobie atrakcyjny wygląd, funkcjonalność, a także wysoki komfort użytkowania. Dzięki nim można być bliżej natury. Porównując coś takiego jak budowa domów drewnianych do tradycyjnego od razu widać szereg oszczędności.

Oszczędności szukaj w fundamentach

Największe oszczędności przy budowie domu można wygenerować na etapie tworzenia fundamentów. Należy pamiętać, że domy z bali są lekkie i nie tak wymagające, jak domy murowane. W związku z tym, nie trzeba będzie wykonywać dodatkowych zbrojeń, aby cała konstrukcja była bezpieczna i stabilna. W niektórych przypadkach można nawet zdecydować się na węższe fundamenty, które nie będą musiały opierać się na szerokich ławach. Ściany fundamentów, jeżeli chodzi o domy z drewna nie muszą być grubsze niż 25 cm. Dzięki tak małym wymogom, jeżeli chodzi o fundamenty, można będzie sporo na nich zaoszczędzić.

Prosty projekt

Domy z drewna same w sobie są piękne. Nie trzeba kombinować z projektem, aby uzyskać wygląd, o jaki nam chodzi. I tutaj również możesz sporo zaoszczędzić. Architekt nie weźmie zbyt dużo za projekt prostej bryły domu bez większych udziwnień. A takie właśnie są domy z bali.

Brak problemów z wykończeniem

Jeżeli zdecydujesz się na stworzenie prostego drewnianego domu, będziesz mógł zaoszczędzić także na jego wykończeniu. Nie będzie problemów z prowadzeniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej w takim wnętrzu. Nie będzie w nim zbyt dużo zakamarków. To również zmniejszy koszt całej inwestycji. Można przyjąć, że koszt wykończenia pomieszczeń w czymś takim jak domy drewniane może być nawet o 1/4 mniejszy w porównaniu z domami murowanymi. Oszczędności można wydać na wyposażenie i wystrój pomieszczeń. Skandynawski styl jako ekologiczny i bazujący na naturalnych materiałach, sprawdzi się w tej roli znakomicie.

Wybór drewna

Oczywiście podstawowym elementem konstrukcyjnym ekologicznego domu jest drewno. Tutaj również możemy poszukać oszczędności, ale nie do przesady. Jeżeli wybierzesz zbyt słabą jakość drewna, drewniane domy z bali mogą po pewnym czasie zacząć zawodzić. W domu może pojawić się wilgoć lub grzyb, a tego na pewno nikt by nie chciał. Lepiej jednak zaoszczędzić na projekcie czy fundamentach. Wtedy budowa domów drewnianych będzie tańsza, a nie odbije się na jakości mieszkania w takim budynku.