domy z bala

Domy z bala alternatywą dla domów standardowych

Od pewnego czasu w Polsce wzrasta zainteresowanie domami drewnianym, a szczególnie czymś takim jak domy z bala. Okazują się one doskonałą alternatywą dla domów standardowych. Wpływ na takie postrzeganie domów drewnianych ma kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest to, że dom drewniany zbudowany jest z materiałów naturalnych. Jego budowa jest dużo szybsza niż domu z cegły. Wbrew krążącym opiniom, domy z drewna lub domy z bali drewnianych wcale nie okazują się być tak łatwopalne jak do tej pory sądzono. Zarówno projektanci jak i wykonawcy doskonale potrafią zabezpieczyć dom drewniany przed ogniem. Na rynku znajdujemy dzisiaj wiele sposobów na taką ochronę. Firmy budujące domy drewniane, są doskonale wykwalifikowane w tym kierunku.

Czas budowy domów z bala

Budowa domów drewnianych z bala może zostać zrealizowana bardzo szybko. Zajmuje to raptem kilka miesięcy. Możemy podzielić je na dwie grupy: całoroczne oraz letniskowe. Zarówno jedne jak i drugie są w pełni ekologiczne, co doskonale wpasowuje je w wymogi dzisiejszych czasów. Klienci zamawiający domy drewniane, oczekują budynków w pełni współgrających z naturą. Po powrocie do domu pragną czuć zapach lasu oraz mieć świadomość tego, że dom spełnia kryteria jak najbardziej zbliżone do natury. W chwili obecnej na naszym ojczystym rynku, można na prawdę poszaleć w kwestii projektów domów drewnianych z bali. Coraz więcej projektantów oraz pracowni projektowych oferuje doskonałe pomysły na domy z drewna. Człowiek jako taki, sam także dąży do zespolenia z naturą w jak najbardziej optymalny sposób. Dom drewniany idealnie się do tego nadaje. Przecież nie ma nic doskonalszego, niż powrót do domu pachnącego lasem oraz zjedzenie kolacji przy świetle kominka.

Domy drewniane - dla kogo?

Domy drewniane są przeznaczone dla wszystkich. Każdy odnajdzie w nich spokój i relaks którego tak bardzo brakuje nam w dzisiejszych czasach. Są one także idealne do budowy w mieście, wprowadzając tym samym odrobinę natury w miejscach mało zielonych i zabetonowanych w stopniu maksymalnym. Dają one poczucie wolności oraz spokoju ludziom mieszkającym w betonowych blokach, kojarząc się z dziką naturą oraz zielenią. Takie cechy dobrze podkreślić może również styl skandynawski wnętrza. Oparty o naturalne materiały i stonowane kolory, zapewni komfortowe mieszkanie.

Koszt budowy domu z bali

Koszt budowy domu drewnianego jest porównywalny o ile nie niższy, niż budowa domu z cegły. Trwa krócej i jest podobnie jak dom budowany metodą tradycyjną, wytrzymały. Czasami jednak, może okazać się, że remont starego domu drewnianego jest bardziej kosztowny, niż budowa nowego domu. Należy dokładnie rozpatrzyć, czy nie opłaca się nam bardziej, wybudować nowe domy drewniane. Zwłaszcza, że dzisiejsza technologia pozwala na dużą dozę szaleństwa w wymyślaniu i kreowaniu domu z drewna lub bali drewnianych, które do prawdy wyglądają często jak z bajki.