skandynawskie dodatki

Minimalizm i naturalność

Na przestrzeni ostatnich lat styl skandynawski znacznie zyskał na popularności. Ten rodzaj aranżacji bardzo często wykorzystywany jest w nowoczesnych wnętrzach, w których główną rolę odgrywa prostota. Jego główne założenia opierają się na minimalizmie i swojego rodzaju surowości. Stąd też wnętrza w stylu skandynawskim cechują się ograniczonymi dekoracjami i zastosowaniem naturalnych materiałów, w tym głównie drewna. Jak wykorzystać skandynawski design do aranżacji w domu z drewna oraz na co zwracać uwagę?

Cechy stylu skandynawskiego

Skandynawski styl wystroju wnętrz opiera się na jasnej kolorystyce, dzięki której pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Najczęściej jest to biel, szarości i pastele. Ta cecha wywodzi się z krajów na północny Europy, gdzie pogoda bywa często ponura. Jasne wnętrza pomagają tam przełamać przygnębiającą atmosferę spowodowaną brakiem słońca.

Kolejnymi kluczowymi elementami stylu skandynawskiego jest prostota i wykorzystanie materiałów naturalnych. Najlepiej w tej roli sprawdza się drewno, ale swoich zwolenników ma również kamień i tkaniny pochodzenia naturalnego. Stąd też drewniane domy i ściany wykonane z drewna doskonale wpasowują się w ten zamysł. Z kolei skandynawskie dodatki są stosunkowo proste i minimalistyczne. Zazwyczaj ograniczają się do roślin i drobnych, funkcjonalnych ozdób. Kluczem jest oszczędność i zachowanie spójności poprzez dobór dodatków pasujących do siebie.

Drewniany dom posiadający skandynawski design

Skandynawski design będzie świetnym pomysłem na wystrój domu z drewna. Surowy, naturalny wygląd drewnianych ścian doskonale wpasowuje się w założenia tego stylu. W połączeniu z jasną kolorystyką - bielą, beżem lub szarością - stworzy unikalną, a przede wszystkim wyjątkowo prostą i przejrzystą aranżację. Z pewnością spodoba się ona wszystkim zwolennikom minimalistycznego wystroju wnętrz w bardziej nowoczesnej odsłonie.

Aby podkreślić surowy wygląd wnętrz w domu z drewna warto zdecydować się na wyłożenie podłogi materiałem, który stworzy iluzję kamienia. Sprawdzi się on lepiej niż tradycyjne panele, wprowadzając różnorodność do aranżacji, a jednocześnie trzymając się wyznaczonego stylu. Niezwykle pomocne okażą się również stylizowane meble, oferowane przez sklep skandynawski. Wśród nich warto wyróżnić marki bezpośrednio powiązane ze skandynawskimi aranżacjami, takie jak Nordal czy Madam Stoltz. W połączeniu z jasną kolorystyką i staranną aranżacją pomogą one stworzyć niesamowite wnętrza w stylu skandynawskim.