Drewniane domy coraz mocniej przebijają się w naszej polskiej rzeczywistości. Nie stanowią one już synonimu budynków dla biedoty, której nie stać na to by postawić do murowany. Również technologia budowy takich domów zmieniła się na przestrzeni lat, dzięki czemu budowle takie są o wiele bardziej trwałe. Domy drewniane pierwotnie zaczęły się popularyzować jako letniskowe altany na działkach. Szybko jednak ludzie zauważyli, że mogą również służyć im jako całoroczne budynki. Wystarczy tylko zrobić niewielki remont, zainstalować ogrzewanie i ocieplenie.
W miarę polepszania się poziomu życia w kraju ludzie mieszkający w miejskich blokowiskach zaczęli myśleć o wyprowadzce na przedmieścia i postawieniu własnego domu. Tutaj właśnie do gry weszły domy drewniane z bali, które są świetnym a zarazem tanim wyjściem z sytuacji, gdy chcemy zbudować własny dom. Ich konstrukcja zapewnia trwałość niezależnie od warunków atmosferycznych, dobrą termoizolację, a także daje przytulny klimat wewnątrz.
Budowa domów drewnianych przebiega znacznie szybciej niż budynków murowanych, a także nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych. Między innymi to skłoniło ludzi mieszkających w blokach do przeprowadzki "na swoje". Niska cena oraz pogarszające się warunki mieszkania w wielkich metropoliach, głównie przez narastający problem smogu, pchnęły ludzi do migracji na przedmieścia. Domy całoroczne z bali mają więc szansę stać się niedługo stać się stałym elementem przedmieść i nie tylko, ale także na stałe wpisać się do naszej lokalnej kultury. Zaoszczędzone pieniądze na budowie, można przeznaczyć na jego wyposażenie. W trend ekologiczny wpisuje się doskonale styl skandynawski, który łączy w sobie funkcjonalność i ekologiczne podejście do wystroju.